Wednesday, 22 July 2015

Private heaven :)

Uwielbiam wiosnę, lato i jesień, kiedy można wyjść na dwór, pogrzebać na rabatkach, posadzić, posiać :). Ale radość z ogrodu zaczyna się u mnie już zimą, kiedy to planuję co będzie rosło u mnie w przyszłym sezonie :).
Bardzo chciałam mieć w tym roku dużo kwiatów jednorocznych, które mogłabym zrywać do wazonu. Mam, mój własny kawałek nieba, rabatkę rustykalną :).

To mój pierwszy w tym roku bukiet, który mnie ogromnie cieszy :)
Na rabatce zorganizowanej w warzywniku, bo tylko tam jest słońce prawie przez cały dzień rosną między innymi:

*** Szałwia powabna (lub trójkolorowa), bezproblemowa roślina, której ozdobą są barwne przykwiatki :). Kwiatuszki właściwe ukryte w nich są małe i skromne, lecz mimo to są obiektem zainteresowania latających i brzęczących mieszkańców ogrodu :).*** Kosmos, onętek - kwiat, który jak żaden inny kojarzy mi się z dzieciństwem. Od urodzenia do wieku 7 lat mieszkaliśmy w domu dziadków zaraz pod Wrocławiem. Długo później nie mogłam przyzwyczaić się do miasta i często uciekałam do Kiełczowa :), a kwiaty, które babcia miała w ogrodzie przypominają ten czas.
Kosmo rósł u mnie już w ubiegłym roku, ale tym razem posiany w słońcu wyrósł tak, jak powinien - niewysoki, rozgałęziony, z mocnymi łodygami i dużymi kwiatami :).
*** Czarnuszka - cudowna roślina, którą można wykorzystać na kwiat cięty, ususzyć na bukiety, jest przyprawą do chlebka a olej z niej ma wiele właściwości leczniczych. Piękna przez cały czas, od kiedy tworzy pąki, aż do torebeczek z nasionkami :). Ma tą magię :)


Bardzo ładny, niebieski akcent w ogrodzie. Wyrosła również biała i czekam, czy pokaże się też różowa :).


Tu jeszcze w pączku:


*** Ubiorek - ten jest jednoroczny, jest też ubiorek wiecznie zielony, który jest byliną :)


Codziennie idę zobaczyć, które kwiaty rozwijają pąki, które już przekwitają :). Uwielbiam to miejsce, i gdybym mogła wstawiłabym sobie tam krzesło, siedziała i patrzyła :). Ale nie chcę przeszkadzać, ten mały kawałek to nie lada gratka dla owadów, cały czas fruwają, brzęczą - jednym słowem ruch w biznesie :).

 Rabatka w szerszym kadrze, rosną tam jeszcze inne kwiaty, te pokażę następnym razem :).


A gdybyście myśleli, że warzywa się nie nadają do wazonu, to proszę bardzo, kwiat marchewki ;))).Pozdrawiam Was cieplutko i każdemu życzę swojego kawałka nieba na ziemi :) <3
SHARE:

7 comments

 1. Cudowne kwiaty Moniko :) Ja też uwielbiam prace ogrodowe i jego "owoce" :)

  ReplyDelete
 2. Lovely garden, Monika! I love the pink flowers peeking outside:). Beautiful summer days to you and Kalinka!

  ReplyDelete
 3. Piękny ogród i fajnie, że pokazałaś kwiaty w bliższej odsłonie. Od niedawna zaczęłam trochę interesować się ogrodnictwem i taka wiedza mi się przyda jak który wygląda :) Nie dziwię Ci się, że chciałabyś w takim miejscu przebywać cały czas, przecież ogrody to raj na ziemi :)

  ReplyDelete
 4. Pięknie, a czarnuszka to z nasion tak?? bo widzisz to kwiat mojego dzieciństwa...nie pamiętałam nazwy ale teraz już wiem ;-)...dzięki Moniczko

  ReplyDelete
 5. kochana jaki sliczny ten kolorowy bukiecik! Uwielbiam Twoje zdjęcia i jak zawsze muszę to napisać. Zazdroszczę Ci tych wszystkich roślin, kwiatów dookoła domu. :)
  buziaków moc

  ReplyDelete
 6. Piękna masz rabatkę, nie dziwię się, że przyciąga Cie codziennie do siebie. nie wiem, czy roślinki lubią być przytulane, ale ja bym je chyba miziała cały czas :)

  ReplyDelete
 7. :)))))))))))) ej klonie mój Ty:)))))) love you i każde jedno słowo się zgadza z tym co odczuwam ...od onętka po rabatkę rustykalną i stołek w ogrodzie :)))))))) a padniesz jak zobaczysz moje kwiatki ......ale z PIETRUSZKI :)))))))))) szkoda, że ich nie wrzuciłam wczoraj do posta ....ale mam !!!!! BUŹKA !!!!!!

  ReplyDelete

© White Valley. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig